Dlaczego warto kupić dziecku klocki

Klocki to zabawka, która powinna znaleźć się w każdym dziecięcym pokoju. To nie tylko sposób na kreatywne spędzenie czasu, ale również edukacyjny element. W poniższym artykule dowiesz się dlaczego warto zainwestować w klocki.

Klocki wspomagają motorykę

Jeśli chcesz by Twoje dziecko nie miało trudności w stawianiu pierwszych liter w szkole zainwestuj w klocki. To propozycja dla rodziców, którzy mają jeszcze małe dzieci i będą w stanie wspomóc klockami motorykę swojego maluszka. Wprowadzenie rocznemu lub nieco starszemu dziecku klocków sprawi, że chętnie będzie się nimi bawił też w przyszłości. To doskonały czas na ćwiczenia i trening małej motoryki. Im częściej dziecko sięga po klocki, tym płynniejsze i precyzyjniejsze stają się ruchy jego rączek. Umiejętności te przełożą się na późniejszą umiejętność pisania, a nawet czytania. Dzieci, które bawią się klockami w późniejszym czasie nie mają problemów z trzymaniem przyborów do pisania.

Klocki budują wyobraźnię przestrzenną

Wyobraźnia przestrzenna nie jest czymś z czym dziecko się rodzi, trzeba się jej nauczyć. Im szybciej dziecko będzie w stanie zrozumieć i oszacować wielkość, odległość czy figurę tym łatwiej będzie później uczyć mu się matematyki. Jak widać klocki dla dzieci to nie tylko zabawka, to element, który wspiera rozwój dziecka na różnych etapach jego życia. Klocki mogą być świetną pomocą edukacyjną za ich pomocą można przedstawić dziecku figury geometryczne, ułamki czy nauczyć je dodawania lub odejmowania.

Wspomóż koncentrację swojego dziecka

Jeśli Twoje dziecko ma problemy z koncentracją to koniecznie kup mu klocki! Coraz więcej dzieci bardzo szybko się rozprasza, ma problemy z wysiedzeniem spokojnie na lekcji i nie umie się skupić na dłużej na jednej czynności. Jeśli dziecko chce zbudować coś z klocków musi skoncentrować się na zadaniu, a to wspomaga naukę koncentracji. Klocki są w stanie wyciszyć dziecko i zająć je na dłużej, a to skutkuje tym, że później łatwiej koncentruje się na innych czynnościach.

Klocki dla dzieci do kupienia online to fantastyczna pomoc edukacyjna, która nie tylko bawi, ale przede wszystkim wspomaga proces uczenia się. Dlatego każde dziecko powinno w swoim pokoju posiadać klocki.